ממרד בר כוכבא ועד הקמת המדינה:
איך נקבעה חובתו של האב היהודי במזונות ילדיו?

זה נראה קצת כמו גזירה משמיים. כל אב יהודי יודע שגם אם הוא מרוויח הרבה פחות מהאם, בכל זאת הוא יחויב בתשלום מזונות ילדיו, גם אם זה יהיה ברף מינימלי. נכון להיום, האב לא יהיה פטור מתשלום מזונות גם במקרה של משמורת משותפת. במקרים מסוימים, גם אם תהיה לאב משמורת מלאה על ילדיו, הוא יחויב ב"דמי אירוח" של הילדים אצל האם.

 

בחודש יולי הקרוב ייצא לדרכו חוק חדש להסדרת התדיינויות בסכסוכי משפחה. אם נהיה יותר מדויקים, מטרתו האמיתית של החוק היא למנוע התדיינות בסכסוכי משפחה, לפחות למשך חודש וחצי. בתקופה זו אמורים בני המשפחה המסוכסכים לקיים ארבעה מפגשי מידע, היכרות ותיאום (מהו"ת).

שנתיים חלפו מאז שנחקק החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה וב- 17 ביולי הוא יצא לדרך, לאחר שאושרו התקנות המסדירות את אופן הפעלתו. איך, אם כן, תעבוד הפרקטיקה החדשה? החידוש הגדול הוא שכל הליך שבמרכזו סכסוך משפחתי, יתחיל בהגשת טופס ליחידת הסיוע ובו יתבקש יישוב הסכסוך. אפשר להגיש את הטופס ליחידת הסיוע שפועלת ליד בית המשפט לענייני משפחה וגם לזו שפועלת ליד בית הדין הרבני. 

 

זה לא סוד שניהול הליכים בבית המשפט לענייני משפחה כרוך בעוגמת נפש רבה. בנוסף לעלויות הגבוהות של ניהול המשפט והסחבת הבירוקרטית שכרוכה בו, מדובר בדרך כלל במשפחה שאמורה להמשיך לתפקד איכשהו וההליכים מונחים כעול על צווארה. כאשר מגיע פסק הדין ואחד הצדדים סבור שנגרם לו עוול, עולה ההתלבטות
האם להגיש ערעור או לחיות עם התוצאה, גם אם היא לא טובה.

ע   |   En

GlobalEx         טל: 03-6760602

ת.ד. 7639, רמת גן מיקוד 52176

פרלמן גלעדי, משרד עורכי דין ונוטריון    |    רחוב כצנלסון 7 א, רמת השרון, 4724007    |    טלפון: 03-6206338, פקס': 03-6206334    |    דואר אלקטרוני: perlmangiladi@gmail.com

ע   |   En